Podlahy z leštěného betonu
Leštěná podlahová krytina nabízí odolnou a luxusní úpravu podlahy pro současné moderní bydlení.
Výhody podlah z leštěného potěru
Po prvotním použití v čistě průmyslovém prostředí je nyní leštěný beton stále populárnější volbou podlah pro renovace domů a novostavby po celém světě. Leštěná podlahová krytina je odolná proti opotřebení, snadno se čistí a dodává prostoru pocit luxusu a moderna
Díky velmi dobré akumulaci tepla jsou betonové podlahy ideální pro použití podlahového vytápění. Beton poskytuje rychlou dobu ohřevu a dobře drží teplo, dokonce i teplo produkované slunečními paprsky, takže vyhřívaná podlaha z leštěného betonu je skvělou volbou pro zlepšení tepelného komfortu domova.
Druhy povrchů leštěného betonu
Beton je univerzální materiál, který může být instalován jako podlaha různými způsoby.
Litý leštěný beton
Nejběžnější forma betonových podlah, kdy je vrstva betonu nalita do potřebné výšky a poté je vyleštěna do finální podoby.
Leštěný betonový potěr
Nízká vrstva samonivelačního tekutého potěru se aplikuje na existující podklad a po zaschnutí se vyleští.
Leštěný potěr na stávající podlaze
V některých případech je nad stávajícími poškozenými betonovými podlahami instalována velmi tenká vrstva leštěného betonu.
Nejlepší systémy podlahové vytápění pro leštěné podlahy
Tepelné vlastnosti leštěného potěru z něj činí ideální úpravu podlahy pro vytápění pomocí sálavého podlahového vytápění.
Elektrické podlahové vytápění
Při instalaci podlahy z leštěného betonu v rámci novostavby je náš topný kabel WIS ideální volbou elektrického podlahového vytápění. Je instalován přímo v 50mm – 100mm vrstvě betonu a jeho pomalejší doba ohřevu a taky delší doba ochlazování z něj činí ideální volbu pro místnosti, které jsou neustále používány.
Při dodatečné montáži elektrického podlahového vytápění na stávající betonovou podlahu nebo podlahovou krytinu jsou vhodným systémem topné rohože SPM a PVC, protože nabízejí nízkoprofilovou instalaci, která nemá žádný vliv na stavební výšku podlahy.
Vhodné pro každý projekt
Sálavě vyhřívaná leštěná podlahová krytina je vhodná jak pro novostavby, tak i pro rekonstrukce.
Nové projekty
Podlahová krytina z leštěného potěru je často součástí nového stavebního projektu, protože její výška může být zohledněna ve fázi návrhu. K dispozici je řada elektrického podlahového vytápění, které může být instalováno přímo do betonu při lití podlahy a zajistí tak efektivní a bezproblémovou instalaci.
Dodatečná instalace na stávající betonové podlahy
Podlahové vytápění může být instalováno na již existující betonovou podlahou nebo podklad. Pokud již existuje leštěná podlaha, je možné instalovat nízkoprofilový elektrický podlahový systém před přidáním nové vrstvy vyrovnávací hmoty a leštěného potěru. V případě, že projekt renovace obsahuje betonové podlahy a bude instalován leštěný podlahový nátěr, je k dispozici celá řada systémů podlahového vytápění, které jsou vhodné pro použití. Vyžaduje se ale výpočet, zda konstrukce stávající podlahy přenese extra váhu nového leštěného povrchu podlah.
Náklady na topení podlah z leštěného potěru
Podlahové vytápění je energeticky úsporné řešení vytápění. Náklady na instalaci topného systému v kombinaci s podlahou z leštěného betonu závisí na několika faktorech, jako je velikosti projektu, jeho umístění, kvalita a také na materiálu podkladu a konstrukční pevnosti.
Existují podlahy z leštěného betonu, které mohou stát až 1300 Kč za m², ale cena se podstatně zvýší, pokud se provede nová leštěná povrchová úprava. Instalace systému podlahového vytápění v rámci tohoto procesu by stála přibližně 2600 Kč za m² pro systém s dodatečnou izolací a inteligentním termostatem Warmup. Kontaktujte nás pro přesnou a bezplatnou nabídku projektu.
Instalace sálavého vytápění s leštěnými betonovými podlahami
Instalace vyhřívaných podlah z leštěného potěru se liší na základě výběru systému. Nicméně v tomto případě se budeme zabývat instalací topného kabelu WIS. Vždy dbejte na to, aby byla zajištěna spolupráce s montérem, který má zkušenosti s instalací podlahového vytápění do betonových podlah a aby projekt mohl konstrukčně převzít dodatečné zatížení nových betonových podlah.
Doporučuje se instalovat systém podlahového vytápění s izolací, aby se snížily tepelné ztráty a zvýšila se energetická účinnost systému. Takže prvním krokem bude instalace vrstvy izolace Warmup a membrán odolných proti vlhkosti na podklad. Systém podlahového vytápění může být po vyzkoušení funkčnosti instalován přímo na tento izolační materiál a poté zalit betonem. Nezapínejte topný systém při tvrdnutí betonu, protože by to způsobilo jeho poškození. Po úplném vysušení může být beton vyleštěn odborníkem.